Murat  DANIŞMAN
Murat DANIŞMAN

Prof. Dr.

Prof. Dr. Murat Danışman, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra sırasıyla, 2003 ve 2011 yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi alanında Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini almıştır.


Yıldız Teknik Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde 2005 – 2011 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Prof. Dr. Murat Danışman, 2013 yılında İstanbul Gedik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış ve 2017 yılında Doçent olmuştur. Kariyeri boyunca üniversiteler ve tübitak tarafından desteklenen projelerde almış, malzeme bilimi ve ince film konularında yayınları bulunmaktadır.


Halen uluslararası dergilerde yayın hakemliği de yapmakta olan Prof. Dr. Murat Danışman, İstanbul Gedik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup yüzey işlemleri, ince filmlerin yapısal, elektriksel, mekanik karakterizasyonu ve empedans spektroskopisi alanlarında çalışmaktadır.