Fazıl Kerim  ATAMER
Fazıl Kerim ATAMER

Prof. Dr.

Prof. Dr. Fazıl Kerim ATAMER, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1999 yılında Hamburg Üniversitesi’nde doktorasını tamamlamıştır. 2002 yılında Yardımcı Doçent, 2006 yılında Doçent, 2013 yılında ise Profesör unvanlarına hak kazanmıştır.


Prof. Dr. Fazıl Kerim Atamer, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ülkemizin ilk Deniz Hukuku Araştırma Merkezi’nin müdürlüğünü yürütmüştür. Prof. Dr. Atamer, ayrıca Koç Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapmıştır. T.C. Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü tarafından Türk Ticaret Kanunu’nda değişiklik yapmak ve yeni bir kanun tasarısı hazırlamak ile görevlendirilen Komisyon’da üyelik yapmıştır.


Deniz hukuku alanında çok sayıda yüksek lisans ve doktora tez danışmanlıkları yürüten Prof. Dr. Atamer’in deniz ticareti hukuku ve sigorta hukuku alanında yayımladığı pek çok makale ve eser bulunmaktadır. Prof. Dr. Atamer, 2019 yılından bu yana İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi kurucu dekanı olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Fazıl Kerim ATAMER'in özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız.

Akademisyenin Yer Aldığı Programlar
Sayfa başına göster